Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Nasze doświadczenie

Czy jesteśmy w stanie pomóc w Państwa sytuacji? Możemy to ocenić dopiero po rozmowie, dlatego zapraszamy do kontaktu.
W czym pomogliśmy naszym klientom w ostatnim roku – o tym piszemy poniżej; czy któryś z przypadków jest podobny do Państwa sytuacji?

1. Zabezpieczenie transakcji handlowych. Przekształcenie spółki z o.o.
Klient z branży paliwowej od ponad 5 lat prowadzi działalność w ramach spółki z o.o. Zostaliśmy poproszeni o pomoc w zabezpieczeniu współpracy z kontrahentami (spisanie umów) oraz o przekształcenie spółki z o.o. w spółkę z o.o. komandytową (grudzień 2015 r.).

2. Wykupienie firmy przez menadżera
Klient od kilku lat kieruje spółką z branży PR. Ustalił z właścicielką firmy, że za pożyczone pieniądze wykupi od niej udziały. Nasza pomoc polegała na wynegocjowaniu warunków transakcji oraz ustaleniu warunków finansowania przez pożyczkodawców. Transakcja zakończona sukcesem (kwiecień 2014 r.).

3. Przygotowanie firmy do sprzedaży
Nasza klientka jest właścicielką firmy z branży gospodarki odpadami. Poprosiła nas o pomoc przy przekształceniu jej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. Celem była sprzedaż firmy na rzecz jednego z kierowników oraz spłata wierzycieli (maj 2014 r.).

4. Pomoc przy sprzedaży udziałów spółki
Klient z branży turystycznej postanowił sprzedać udziały w spółce drugiemu wspólnikowi. Pomogliśmy w negocjacjach miedzy wspólnikami oraz w ustalaniu optymalnej podatkowo strategii wyjścia ze spółki (październik 2014 r.).

5. Badanie prawne i podatkowe przed zakupem spółki
Klient poprosił nas o zbadanie sytuacji prawnej i podatkowej spółki z czternastoletnią historią, którą planował zakupić. Badanie przebiegło pomyślnie, jednak ze względu na zmianę planów klienta, transakcja nie została sfinalizowana (listopad 2014 r.).

6. Nowy biznes – konsorcjum IT
Dwaj nasi klienci postanowili połączyć siły i uruchomić wspólny biznes – portal internetowy. Pomogliśmy w ustaleniu warunków współpracy między klientami, które umieściliśmy w umowie konsorcjum. Równolegle wynegocjowaliśmy umowę z wykonawcą portalu (luty 2015 r.).

7. Uporządkowanie relacji z dostawcami
Klient z branży transportowej potrzebował uregulować współprace z kluczowymi dostawcami i kontrahentami (spisanie umów). Równocześnie pomogliśmy w zastrzeżeniu znaku handlowego (grudzień 2015 r.).

8. Sprzedaż zabytkowego budynku w Warszawie
Razem z klientem i dwójka współwłaścicieli ustalaliśmy strategie sprzedaży oraz prowadziliśmy negocjacje z kupującymi nieruchomość. Warunkiem transakcji było pozyskanie przez klienta zadatku umożliwiającego spłatę podatku od spadku w wysokości 0,5 mln zł. Transakcja zakończona pomyślnie (lipiec 2015 r.).

9. Przygotowanie gruntu do sprzedaży
Nasza pomoc polegała na uregulowaniu stanu prawnego oraz reprezentacji właścicieli w negocjacjach z kupującymi. Sprzedaż zakończona pomyślnie (kwiecień 2015 r.).

10. Ustalenie możliwości zabudowy działki
Pomogliśmy klientowi opracować scenariusz zabudowy jednej z działek w centralnym punkcie warszawskiej Pragi (sierpień 2015 r.).

To tylko część naszych realizacji. Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać o Państwa sytuacji – zapraszamy do kontaktu.